ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ Ψ2202

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ανακοινώνουμε στους φοιτητές/τριες ότι σύμφωνα με την αρ.: 356η/15-2-2023 απόφαση της Έκτακτης Συνέλευσης του Τμήματος Ψυχολογίας, αποφασίζεται ομόφωνα ότι:

Το μάθημα Ψ-2202 «Ψυχομετρία 1: Βασικές Αρχές Μέτρησης και Κατασκευής Ψυχολογικών Εργαλείων» του προπτυχιακού προγράμματος σπουδών παύει να είναι Υποχρεωτικό για τη λήψη πτυχίου για όλα τα έτη εισαγωγής του Τμήματος Ψυχολογίας και είναι εφεξής μάθημα Επιλογής Τμήματος. Τα ECTS του μαθήματος μπορούν να αντικατασταθούν από οποιοδήποτε μάθημα επιλογής του Τμήματος για τις φοιτήτριες και τους φοιτητές που δεν έχουν κατοχυρώσει το μάθημα. Οι φοιτήτριες και φοιτητές που έχουν ήδη κατοχυρώσει το μάθημα θα πιστωθούν τις αντίστοιχες ECTS μονάδες ως μάθημα επιλογής.

Ρέθυμνο, 15-2-2023