Εργαστήρια Εαρινού εξαμήνου

Επειδή λαμβάνουμε μηνύματα φοιτητριών και φοιτητών (λίγα είναι η αλήθεια) για πρόβλημα συμμετοχής στα Εργαστήρια του τρέχοντος εξαμήνου, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε τα εξής:

1. Προσφέρουμε 10 Εργαστήρια τα οποία υπερκαλύπτουν τις ανάγκες ΟΛΩΝ των φοιτητών, όπως αυτές δηλώθηκαν στο πολλ του περασμένου εξαμήνου.
  2. Όλοι οι διδάσκοντες καταβάλουν κάθε δυνατή προσπάθεια να εντάξουν τον μέγιστο επιτρεπόμενο αριθμό συμμετεχόντων στα Εργαστήριά τους.
  3. Είμαι σε επικοινωνία με τους διδάσκοντες ώστε να καλυφθούν πιθανές κενές θέσεις που θα υπάρχουν στο τέλος της εβδομάδας, εφόσον υπάρχει ανάγκη και εφόσον είναι εφικτό.
  4. Θα ήθελα να τονίσω ότι τα Εργαστήρια ΔΕΝ αποτελούν κάποια μορφή “εξειδίκευσης” σε ερευνητικές θεματικές που πιθανώς σας ενδιαφέρουν. Είναι λάθος συνεπώς η προσέγγιση ορισμένων να κάνουν αίτηση συμμετοχής μόνο “σε εργαστήρια που τους ενδιαφέρουν”. Σας ενδιαφέρουν όλα τα Εργαστήρια που προσφέρει το Τμήμα και σας προσφέρουν αντίστοιχες γνώσεις!

Ο Συντονιστής της Επιτροπής Προπτυχιακών Σπουδών